Pomoc – czyli najczęściej zadawane pytania

 

Czym jest serwis Edu-Grafika?

Serwis Edu-Grafika to platforma dla nauczycieli przedszkoli i szkół oraz rodziców prowadzących zajęcia w edukacji domowej. Znajdują się w nim pomoce dydaktyczne, karty pracy, ćwiczenia, dekoracje gotowe do druku w formacie pdf.

Czy rejestracja w serwisie jest niezbędna?

Jeśli chcemy pobierać materiały – płatne lub bezpłatne (karty pracy, ćwiczenia, dekoracje oraz pozostałe pomoce dydaktyczne) z serwisu Edu-Grafika musimy się zarejestrować oraz zalogować. Aby przeglądać zawartość serwisu rejestracja nie jest wymagana. 

W jaki sposób mogę aktywować swoje konto w serwisie Edu-Grafika?

Po dokonaniu rejestracji w naszym serwisie otrzymasz maila powitalnego. W jego treści na samym dole znajduje się link do aktywacji konta. Jeśli mail nie dotarł to mógł trafić do spamu w Twojej skrzynce pocztowej. 

Nie pamiętam hasła do swojego konta. Co mam zrobić?

Po kliknięciu w zakładkę Moje Konto pod oknem do logowania znajduję się opcja Nie pamiętasz hasła? Wystarczy, że w nią klikniesz a następnie podasz maila użytego do rejestracji – na podany adres otrzymasz link do zresetowania hasła (sprawdź też spam) klikając w niego ustawisz nowe hasło.

Jak pobrać bezpłatne pomoce dydaktyczne?

Wystarczy, że założysz konto, potwierdzisz swój e-mail i zalogujesz się.

Jak pobrać pomoce dydaktyczne z serwisu Edu-Grafika?

Niezbędne jest założenie konta i jego aktywacja. Następnie należy wykupić wybrany przez siebię Pakiet pobrań – dzięki któremu możesz pobierać wszystkie pomoce dydaktyczne znajdujące się w serwisie Edu-Grafika.

Jak działa pakiet pobrań? 

Pakiet pobrań pozwala na pobranie pomocy dydaktycznych z serwisu Edu-Grafika. Każdy pakiet ma przypisaną ilość pobrań do wykorzystania. Limit ściągnięć jest bezterminowy. 
Każdorazowe ściągnięcie pliku (niezależnie od ilości stron) powoduje ujemne naliczenie liczby ściągnięć. Kolejne ściągnięcia tego samego pliku w przeciągu sześciu godzin od pierwszego ściągnięcia nie powodują ujemnego naliczenia liczby ściągnięć. Po tym czasie ponownie naliczana jest ujemna liczba ściągnięć.

Jak długo trwa aktywacja pakietu pobrań po dokonaniu płatności?

Pakiety z limitem ściągnięć uruchamiane są automatycznie po dokonaniu i autoryzowaniu płatności przez Operatora Płatności. Zwykle trwa to do kilka minut. 

Kiedy plik będzie dostępny do pobrania?

Gdy jesteś zalogowany i masz wykupiony pakiet pobrań (dla bezpłatnych pomocy dydaktycznych wystarczy być zalogowanym) ikonka POBIERZ PDF będzie aktywna. Po jej naciśnięciu (w przypadku płatnych pomocy dydaktycznych) pojawi się komunikat „Pobranie pliku spowoduje zmniejszenie limitu pobrań o 1. Plik będzie można pobierać ponownie przez najbliższe 6 godzin.” jeśli potwierdzisz chęć pobrania wybranego materiału po kilku sekundach powinno pojawić się okno pozwalające na zapisanie lub otwarcie wybranego pliku. Jeśli tak się nie stało najprawdopodobniej twoja przeglądarka zablokowała wyskakujące okienka.
Aby je odblokować to podczas próby pobrania pliku powinna pojawić się informacja, że przeglądarka zablokowała wyskakujące okienko i wtedy wystarczy wybrać zezwól (najlepiej zawsze). Jeśli tak się nie stało możesz dodać wyjątek ręcznie w zależności od przeglądarki jakiej używasz znajdziesz to w: 
Firefox -> Preferencje -> Prywatność i bezpieczeństwo -> (na dole karty w Uprawnienia) Blokowanie wyskakujących okienek -> wyjątki
Chrome -> Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Ustawienia witryn ->  Pop-upy i przekierowania -> dodaj w zezwalaj
– Safari -> Preferencje -> Witryny -> Okna wyskakujące -> przy edu-grafika.pl wybierz Pozwalaj

Czy mogę otrzymać fakturę vat za zakupiony pakiet pobrań?

Tak, jeśli posiadasz Polski lub Europejski numer NIP znajdujący się w bazie numerów NIP. Podczas zakupu należy wybrać opcję Faktura na firmę? oraz odpowiedni kraj i podać wszystkie wymagane dane. Niestety dla firm które posiadają NIP spoza UE nie ma możliwości zakupu na fakturę Vat.

Kiedy otrzymam fakturę vat?

Fakturę otrzymasz w formie elektronicznej (na Twój adres e-mail) w możliwie najkrótszym czasie lecz może to potrwać do kilku dniu ponieważ faktury obecnie wystawiane są ręcznie.

Jak wydrukować pomoce dydaktyczne pobrane z serwisu Edu-Grafika na kartce formatu np. A4?

Wszystkie pomoce dydaktyczne pobrane z serwisu Edu-Grafika są w formacie pdf.  Aby pobrany plik wydrukować na kartce np. formatu A4 w programie którym otwierasz plik (najczęściej będzie to Adobe Acrobat Reader) należy wybrać odpowiedni format papieru a następnie wybrać opcję dopasuj.

Czy mogę opublikować zdjęcia pomocy dydaktycznych pobranych z serwisu Edu-Grafika?

Tak, jeśli przedstawiają one wykorzystane pomoce dydaktyczne (np. wycięte karty pracy, rozwiązane zadania matematyczne, gotowe dekoracje) lub w trakcie korzystania z nich (np. podczas zajęć przedszkolnych). Nie zgadzamy się tylko na publikowanie zdjęć reprodukcyjnych tj. przedstawiających materiały 1 do 1, z których można wprost wydrukować pomoce dydaktyczne.

Czy mogę opublikować pobrane pomoce dydaktyczne i dekoracje w internecie?

Zgodnie z naszym regulaminem pobrane z serwisu Edu-Grafika materiały, nie mogą być publikowane poza naszym serwisem.